fotovoltaicka instalace

Fotovoltaika se změnila z drahé speciální technologie na globální a konkurenceschopnou energetickou technologii‍

Instalace fotovoltaických elektráren se každý rok zněkolikanásobují

Navzdory pomalému nárůstu domácích instalací po roce 2010 se v České republice stalo mnoho pozitivních věcí, pokud jde o solární elektřinu. Trh se každým rokem několikanásobně rozrůstá a ceny systémů pro střešní instalace na klíč postupně klesají. V souvislosti s dramatickým růstem cen elektřiny v poslední době je fotovoltaická elektrárna na vlastním domě jednoznačným přínosem. Byrokracie připojení fotovoltaiky k elektrické síti je lepší nechat řešit odborníky, kteří s tím mají zkušenosti. Správně dimenzovaná fotovoltaická elektrárna na klíč se může zaplatit již za 6 roků a s neustále rostoucí cenou elektřiny to může být i dříve.

Pokud se technologie bude vyvíjet podle prognóz, bude v roce 2030 solární elektřina z hlediska výrobních nákladů nejlevnější výrobní kapacitou v České republice.

Nové levnější technologie bateriových článků, stále výkonnější fotovoltaické panely a účinnější měniče napětí. Oproti tomu extrémní růst cen elektřiny a plynu. Právě nyní se zdá být nejvhodnější období pro investování do vlastní fotovoltaické elektrárny. Vlastní vyrobenou elektřinu vám nikdo nezdraží. Využívání čisté sluneční energie je ekologické a vaše účty za elektřinu dokáže snížit velmi razantně. V kombinaci s tepelným čerpadlem, na které je možné také získat podporu ve formě státní dotace, se jeví jako nejlepší investice. Pořízením tepelného čerpadla pro ohřev teplé užitkové vody a pro vytápění, navíc získáte od distributora úplně jinou sazbu na elektřinu.

vyvoj ceny elektriny
Popularita fotovoltaiky raketově roste 4
vyvoj ceny plynu
Popularita fotovoltaiky raketově roste 5