Instalace fotovoltaiky už za 14 DNŮ od podpisu smlouvy a pouze 10% ZÁLOHA předem.

Search

zajišťujeme:

  • montáž a prodej tepelných čerpadel LG Therma V a dalších značek
  • kompletní výměnu stávajícího zdroje tepla a ohřevu TUV za tepelné čerpadlo
  • montáž a napojení tepelného čerpadla na stávající otopný systém
  • integraci s fotovoltaickou elektrárnou s inteligentním systémem řízení energie
  • maximální využití přebytků vyrobené elektřiny pro provoz tepelného čerpadla

 

Katalog LG Therma V 2022/2023

LG Therma V katalog 2022 2023

Poradíme Vám, jak nejlépe využít kombinaci fotovoltaiky a tepelného čerpadla, aby celý systém fungoval efektivně a ziskově.

 

Připojte tepelné čerpadlo k fotovoltaickému systému.

Tepelné čerpadlo využívá elektrickou energii k tomu, aby znásobilo teplo uložené v zemi, vodě nebo vzduchu. Kombinací s vlastním fotovoltaickým systémem lze značnou část potřebné elektřiny vyrábět ze sluneční energie. To znamená větší nezávislost na dodavatelích energie a nižší náklady na elektřinu.

Přemýšlíte o ekonomicky udržitelné výměně systému vytápění? Pak má rozhodně smysl přemýšlet o kombinaci tepelného čerpadla a fotovoltaického systému. 

Tato kombinace přináší nezávislost a umožňuje maximálně optimalizovat náklady na vytápění a ohřev TUV.

Tepelná čerpadla jsou vytápěním budoucnosti, protože k vytápění využívají teplo z okolního prostředí místo fosilních paliv. Pouze asi 25 % tepelné energie tepelného čerpadla se získává z elektřiny. Pokud je tato elektřina částečně pokryta fotovoltaikou, klimatická bilance tepelného čerpadla se dále zlepšuje.

Vlastní spotřeba tepelného čerpadla u fotovoltaických systémů.

Podle ověřených výzkumů kombinace fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem zvyšuje vlastní spotřebu sluneční energie až na 45 procent, pokud je nainstalována také baterie, můžete sami využít přibližně až 75 procent vyrobené fotovoltaické elektřiny. Předpokladem je inteligentní řízení tepelného čerpadla a optimalizace nabíjení baterie.

 

Spotřeba tepelného čerpadla může mít celoročně podíl až 75% elektřiny vyrobené jen z fotovoltaické elektrárny.

 

Moderní tepelná čerpadla s invertorovou technologií řízení výkonu kompresoru, dokážou přizpůsobit svůj tepelný výkon aktuální potřebě tepla. K tomu plynule regulují otáčky kompresoru. Regulace výkonu tepelného čerpadla dále výrazně snižuje spotřebu elektrické energie. Tímto způsobem může být výkon tepelného čerpadla rychleji pokryt fotovoltaickým systémem, což má za následek vyšší celkovou vlastní spotřebu fotovoltaické elektřiny a vyšší míru soběstačnosti z elektrické sítě.

Kombinace tepelného čerpadla a fotovoltaiky má smysl. Vyrobenou elektřinu spotřebováváte na topení, chlazení a ohřev vody.

 

Vyrábět levnou, čistou elektřinu pomocí fotovoltaického systému, akumulovat ji do baterie a dále využívat k provozu vašeho tepelného čerpadla.

Tepelné čerpadlo potřebuje elektrickou energii, aby „přepumpovalo“ stávající okolní teplo na vyšší teplotu. Část této energie dokáže vyrobit vlastní fotovoltaický systém.

Výhody kombinace tepelného čerpadla a fotovoltaiky

Provozní náklady tepelných čerpadel lze výrazně snížit využíváním solární energie vlastní výroby. Využití solární energie je o to hospodárnější, že dává stále větší smysl využívat elektrickou energii vyrobenou fotovoltaikou místo jejího dodávání do sítě. To znamená, že náklady na vytápění domu jsou výrazně nižší. Větší vlastní využití zároveň zvyšuje ziskovost fotovoltaického systému. Kolik solární energie lze skutečně využít, závisí na mnoha faktorech, včetně:

 • velikosti FVE systému
 • výnosu FVE systému
 • požadavku na potřebu tepla
 • tepelné ztrátě domu
 • způsobu regulace a připojení tepelného čerpadla k FVE
 • velikosti a počtu akumulačních nádob
 • velikost baterie FVE

Pokud zkombinujete fotovoltaický systém a tepelné čerpadlo, můžete svůj dům či byt vytápět vlastní levnou solární energií.

thermav 01 micro 01 hero d1600 D
thermav 01 micro 07 auto d1600 D
D05 thermav 04 micro 01 thinq
D06 thermav 04 micro 02 control
thermav 01 monobloc silent
thermav 04 micro 04 r32
D07 thermav 04 micro 03 compress
D08 thermav 04 micro 05 legio
thermav 01 micro v2 03 efficient
thermav web schema cz mono 1600 D
thermav web schema cz split 1600 D
Nahoru